Marta Szczecina-Nowosad

Marta Szczecina-Nowosad – twórczyni studia Esencja, od 2008 roku instruktor świadomego ruchu i form body&mind, nauczyciel pilates. Prowadzi szkolenia i warsztaty w Harmonii Ruchu. Politolog z kilkunastoletnim doświadczeniem jako dziennikarka. Metoda pilates jest podstawą jej pracy, bo daje nieograniczone możliwości poprawy postawy, zdrowia i samopoczucia. Pilatesowe tajniki zgłębiała w australijskim Perth pod okiem swojej mentorki Bogny Janik-Forbes. Interesuje się tematyką powięzi i taśm anatomicznych, stąd fascynacja Zogą. W ruchu poszukuje równowagi między wysiłkiem a relaksem. Nieustannie poszerza wiedzę w różnych szkołach, by mieć szersze spojrzenie na to, co dzieje się w ciele. Ruch dopasowuje do każdego indywidualnie zwracając uwagę na szczegóły. Specjalizuje się też w treningach dla seniorów, kobiet w ciąży i po porodzie oraz osób po operacjach. Autorka bloga www.swiadomyruch.pl Jest molem książkowym. Uwielbia twórczość Józefa Skrzeka. Jej pasją jest historia marynarki wojennej.

Karolina Nieckarz

Karolina Nieckarz – od 2019 r. nauczycielka metody pilates, której aktywność fizyczna towarzyszy od dzieciństwa. Poza ruchem w postaci zajęć body&mind, uwielbia pływanie, jazdę na rolkach oraz snowboardzie. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez najlepszych specjalistów. Wiedzę czerpie m.in. od Magdy Nowak (Łódź), Bogny Janik-Forbes (Perth, Australia) czy Kamili Góreckiej (Konstantynów Łódzki). Podczas prowadzenia zajęć najważniejsze jest dla niej bezpieczeństwo oraz samopoczucie uczestników. Do każdej osoby stara się podchodzić indywidualnie. Jej celem jest poprawa jakości życia poprzez zwiększenie świadomości ciała. Specjalizuje się głównie w treningu dla seniorów, kobiet w ciąży oraz po porodzie. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. Z wykształcenia dr n. chemicznych. Poza pracą, która jest jej pasją, jej największym hobby są gry planszowe, literatura oraz muzyka. Uwielbia również podróże oraz naukę języków obcych.

Agnieszka Targońska

Agnieszka Targońska – zawodowo ze sportem związana od 2014 roku. Nauczyciel pilates, trener medyczny, instruktor zajęć grupowych. Inspiracje i wiedzę czerpie m.in. od Magdy Nowak Movimento Pilates (Łódź) oraz Bogny Janik-Forbes (Perth, Australia). Jej największą pasją są zajęcia ukierunkowane na poprawę zdrowia przez ruch. W treningu skupia się na usprawnieniu mobilności, stabilizacji, poprawie postawy ciała . Swoich podopiecznych prowadzi również pod kątem treningu medycznego, wykorzystując elementy rehabilitacji. Z wykształcenia mgr fizjoterapii oraz technologii żywności i żywienia człowieka. Jako fizjoterapeuta pracuje na co dzień z pacjentami z niepełnosprawnością ruchową oraz z uszkodzeniami układu nerwowego. Pasjonuje się tematem rehabilitacji osób po udarze mózgu. Cały czas zdobywa nową wiedzę metodyczną oraz z zakresu rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Jest także nauczycielem w policealnej szkole dla techników masażystów. Uwielbia pracę z ludźmi. Najważniejszy jest dla niej komfort i bezpieczeństwo podopiecznego oraz jego zadowolenie i uśmiech. Jej ulubione motto - „nie musisz być świetny/a by zacząć, ale musisz zacząć, żeby być świetny/a”.

Dagmara Misztal

Dagmara Misztal - instruktorka metody pilates i zajęć prozdrowotnych. Przed rozpoczęciem przygody z zajęciami prozdrowotnymi prowadziła zajęcia taneczne dla dzieci. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki o specjalności animator i menedżer kultury ze specjalizacją taneczną. Swoją wiedzę z zakresu pilatesu zdobywała m.in. u Bogny Janik-Forbes, Marty Szczeciny-Nowosad z Harmonii Ruchu i Magdaleny Nowak Movimento Pilates. Podczas prowadzenia zajęć stara się jak najbardziej poznać uczestników, żeby nie tylko dopasować trening do ich predyspozycji i umiejętności, ale i sprawić im radość z obecności na nich. W pilatesie najbardziej ceni fakt, że regularne ćwiczenia są w stanie diametralnie poprawić komfort życia, o czym przekonała się na własnej skórze. Na co dzień łączy trzy etaty – specjalistki ds. marketingu, instruktorki i mamy. Uwielbia odwiedzać muzea i teatry, dobrą literaturę i zakupy z drugiej ręki.